Достапни линкови

Џалал Абад: Протести против минатонеделните изборни резултати во Киргистан


Околу 2,000 демонстранти и натаму протестираат во градот Џалал Абад, на југот од Киргистан, барајќи оставка од претседателот на земјата и поништување на минатонеделните изборни резултати. Некои од демонстрантите ја минале ноќта во и околу зграда на локалната самоуправа. Група луѓе во градот протестира и за поддршка на претседателот на земјата.
XS
SM
MD
LG