Достапни линкови

Вашингтон: Авганистан не е во состојба да го контролира производството на опиум


Соединетите Држави оценуваат дека властите во Авганистан не се во состојба да го контролираат производството на опиум и оти поради тоа таа земја е на пат да стане земја на наркотици. Во најновиот извештај, Вашингтон посочува дека Авганистан во минатата недела за три пати ги зголеми површините каде што се одгледуваат наркотични растенија.
XS
SM
MD
LG