Достапни линкови

Багдад: Убиени петмина ирачки војници во артилериски напад


Петмина ирачки војници биле убиени во денешниот артилериски напад врз нивниот камп во близина на Багдад, соопшти претставник на ирачките сили. Претходно американската команда во Багдад обелодени дека во вчершната воена акција во провинцијата Анбар биле убиени петмина американски војници. Вчера во централен Ирак бил убиен и еден бугарски војник. Тоа е осми бугарски војник кој е убиен во Ирак.
XS
SM
MD
LG