Достапни линкови

Москва: Убиени пет лица во акција за апсење на осомничени за заложничката драма во Беслан


Руските власти соопштија дека во акцијата за апсење на група осомничени за вмешаност во заложничката драма во Беслан, 5 лица биле убиени, а 4-ца уапсени. Не е прецизирано кога и каде се случила акцијата на руските сили во која дошло до престрелка со осомничените.
XS
SM
MD
LG