Достапни линкови

Њујорк: До 2025 над 80 милиони луѓе во Африка може да умрат од СИДА


Обединетите Нации соопштија дека до 2025-та година над 80 милиони африканци би можеле да умрат од СИДА. Во денеска објавениот извештај се проценува дека од вирусот би можеле да се инфицираат околу 90 луѓе, што е над 10 насто од популацијата на тој континент.
XS
SM
MD
LG