Достапни линкови

Отава: Убиени четворица канадски полицајци


Четворица канадски полицајци биле убиени за време на акцијата за апсење на производители на марихуана во провинцијата Алберта. Во престрелката загинал и еден од осомничените. Канадската полиција соопшти дека толку полицајци во еден ден во Канда не настрадале повеќе од 100 години.
XS
SM
MD
LG