Достапни линкови

Киев: Екс министерот за внатрешни на Украина пронајден мртов


Поранешниот украински министер за внатрешни работи Јури Кравченко е пронајден мртов во својот дом во близина на Киев. Според полицијата, се претпоставува дека Кравченко извршил самоубиство. Тој денеска требаше да сведочи во врска со истрагата за убиството на новинарот Георги Гонгадѕе, кој беше убиен во септември 2000-та година.
XS
SM
MD
LG