Достапни линкови

Пекинг: Најмалку 20 луѓе загинале во експлозија во училиште


Кинеските агенции јавуваат дека најмалку дваесетина луѓе, меѓу нив и ученици, загинале по експлозијата во едно училиште во северна Кина. Се наведува дека до несреќата дошло откако во соседната зграда експлодирал динамит што се употребувал за тамошниот рудник.
XS
SM
MD
LG