Достапни линкови

Ријад: Втор круг од локалните избори


Во Саудиска Арабија се одржува вториот круг од локалните избори. Имено за разлика од првиот одржан во минатиот месец, кога се гласаше само во главниот грда Ријад, овој пат изборите се одржуваат во јужниот и источниот дел на земјата. Саудиска Арабија е монархија во која владеат сунитите. Жените немаат право на глас.
XS
SM
MD
LG