Достапни линкови

Багдад: Најмалку шестмина загинати и триесетина повредени во напад со автомобил бомба


Најмалку шестмина загинати и триесетина повредени е билансот на денешниот напад со автомобил бомба пред влезот во една ирачка воена база во Багдад. Претходно, како што соопштија ирачките власти, во Багдад од напознат напаѓач бил убиен еден од судиите кој требаше да биде вклучен во судењето против Садам Хусеин. Станува збор за Баравиз Махмуд кој заедно со неговиот син биле застрелани во центарот на Багдад.
XS
SM
MD
LG