Достапни линкови

Скопје: Посета на црногорскиот претседател Филип Вујановиќ


Македонија и Црна Гора имаат традиционално блиски и пријателски односи и заедничка определба за интензивирање на економската соработка. Ова во интервју за агенцијата МИА го наведува црногорскиот претседател Филип Вујановиќ кој вечер треба да допатува во посета на Македонија по покана од шефот на државата Бранко Црвенковски. Двајцата претседатели, како што е најавено утре ќе разговараат во Охрид.
XS
SM
MD
LG