Достапни линкови

Пекинг: Кина го отрфли американскиот извештај за човековите права


Кина денеска го отфрли извештајот на Стејт Департментот во кој се критикува Пекинг за непочитување на човековите права. Кинеското министерство за надворешни работи соопшти дека таквиот извештај може да ги наруши односите меѓу двете земји и побара од Соединетите Држави да не се мешаат во внатрешните работи на Кина.
XS
SM
MD
LG