Достапни линкови

Вашингтон: Осама Бин Ладен барал напад на територијата на САД


Лидерот на Ал Каида, Осама Бин Ладен контактирал со неговиот сојузник во Ирак, Абу Мусаб Ал Заркави од кого побарал планирање терористички напад на територијата на Соединетите Држави, јавуваат агенциите, повикувајки се на анонимен американки претставник. Други детали не се соопштени, освен дека контактот се случил деновиве.
XS
SM
MD
LG