Достапни линкови

Вашингтон: Буш разгледува повеќе опции да го принуди Иран да се откаже од нуклеарно оружје


Белата Куќа соопшти дека претседателот Џорџ Буш разгледува повеќе опции за да го принуди Иран да се откаже од амбициите да произведе нуклеарно оружје. Државниот секретар Кондолиза Рајс изјави дека на пример членството во Светската Трговска Организација може да придонесе за демократски развој во земји како Иран.
XS
SM
MD
LG