Достапни линкови

Бишкек: Протести на опозицијата поради неправилностите на изборите


Во главниот град на Киргизстан Бишкек беа одржани протести поради, како што наведоа лидерите на опозицијата, неправилностите за време на вчерашните парламентарни избори во таа земја. Протсети имало и во други делови на Киргизстан, а агенциите јавуваат, дека биле забележани и судири меѓу демонстрантите и полицијата.
XS
SM
MD
LG