Достапни линкови

Луксембург: Посета на шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров


Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров денеска во Луксембург ќе разговара со тројката на Европската Унија за соработката на Русија со Унијата. Состанокот, на кој ќе стане збор и за меѓународните проблеми, всушност претставува подготовка на самитот межу двете страни, закажан за десетти мај во Москва.
XS
SM
MD
LG