Достапни линкови

Багдад: Загинаа над сто Ирачани во самоубиствен напад


Над сто ирачани загинале, а стотина други биле повредени во денешниот самоубиствен напад во Хила, јужно од Багдад. Жртвите, како што јавуваат ирачките сили за безбедност, чекале во ред за лекарско уверение потребно за поднесување барање за работа. Претходно, американската војска соопшти дека четири лица загинале во вооружен напад во Мосул.
XS
SM
MD
LG