Достапни линкови

Ал Анбар: Повеќе од 150 уапсени во операцијата Ривер Блиц


Повеќе од 150 лица се уапсени во операцијата Ривер Блитц што американските сили ја преземаат од мината недела за да се зголеми безбедноста во ирачката провинција Ал Анбар. Вчера во акциите загинал еден маринец. Истовремено ирачката привремена влада соопштѕи дека е фатен Абу Куатабах клучен помошник на водачот на напаѓачите Абу Мусаб ал Заркави.
XS
SM
MD
LG