Достапни линкови

Братислава: Продолжува посетата на Владимир Путин


Рускиот претседател Владимир Путин по вчерашните разговори со Џорџ Буш, ја продолжува посетата на Братислава. Тој денеска ќе разговара со словачките лидери по што ќе положи цвеќиња на споменикот на советските војници кои во Втората светска војна го ослободија градот од нацистите.
XS
SM
MD
LG