Достапни линкови

Брисел: ЕУ ја повика Кина да докаже прогрес во почитувањето на човековите права


Еврокомесарот за трговија Петер Манделсон ја повика Кина да докаже прогрес во почитувањето на човековите права за да и олесни на Европската Унија во донесувањето одлука за симнување на ембаргото за оружје. Менделсон е во дводневна посета на Пекинг, а како што е познато Вашингтон е против укинувањето на ембаргото за оружје за Кина.
XS
SM
MD
LG