Достапни линкови

Ерусалим: Посета на генералниот секретар на НАТО


Нато сака да ја зголеми воената соработка со Израел, изјави генералниот секретар на алијансата Јап де Хооп Схефер пред средбата со премиерот Ариел Шарон во Ерусалим. Во интервју за весникот Хареетц, Схефер соработката ја лоцира во разузнавањето и борбата против ширењето на оружјето за масовно уништување.
XS
SM
MD
LG