Достапни линкови

Париз: Снежно невреме, проблеми во сообраќајот


Поради снежната бура, што зафати делови од Франција, Аеродромот Орли во Париз е целосно затворен, а авионскиот сообраќај од аеродромот Шарл Де Гол е ограничен на околу 30 насто од предивените полетувања и слетувања. Големи проблеми има на патиштата низ Франција. Снежното невреме има и во Шпанија, поради што отежнто се одвива патниот и авионскиот сообраќај, а некои училишта се затворени.
XS
SM
MD
LG