Достапни линкови

Мосул: Најмалку едно лице загина во експлозија


Најмалку едно лице загинало, а 10-тина биле ранети при експлозија на автомобил - бомба во ирачкиот град Мосул, јавија агенциите. Не е познато што била целта на нападот, бидејки во близина немало ниту американски, ни ирачки сили.
XS
SM
MD
LG