Достапни линкови

Тирана: Посета на лидерот на ДУИ Али Ахмети


Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, на покана од Претседателот на Албанија Алфред Мојсиу и премиерот Фатос Нано, престојува во посета на Тирана, јавија денеска албанските медиуми. Како што пренесува МИА, Ахмети по средбата со Нано, изразил оптимизам во врска со досегашните договори меѓу двете земји во транспортот, трговијата, коридорот 8 и нафтоводот АМБО.
XS
SM
MD
LG