Достапни линкови

Лондон: Под површината на Марс има замрзнато море?


Екипа европски научници соопштија дека веруваат оти под површината на Марс имало огромно замрзнато море. Ваквото уверување на научниците од Британскиот Универзитет, како што изјавија, произлегува од сликите на Марс што ги испрати европскиот вселенски брод Експрес.
XS
SM
MD
LG