Достапни линкови

Ерусалим: Израел започна ослободување на 500 Палестинци


Израел денеска го започна ослободувањето на петстотини палестинци од израелските затвори. Ова, како што јавуваат агенциите, е најголемото пуштање од затвор на палестински затвореници во изминативе десет години. Ваквиот чекор е преземен само еден ден откако израелскиот кабинет го одобри планот на премиерот Ариел Шарон за повлекување на евреите од Појасот Газа и од делови на Западниот Брег.
XS
SM
MD
LG