Достапни линкови

Бангладеш: Најмалку 37 лица загинаа при потонување на фериброд


Најмалку 37 загинаа, а како што јавуваат агенциите, околу 150 лица се водат за исчезнати во несреќата, во која еден фериброд потона поради силното невреме во реката Ганг, во близина на градот Дака во Бангладеш. Во моментот на несреќата ферибродот превезувал околу 200 патници. Регионот вчера беше зафатен од тропска бура.
XS
SM
MD
LG