Достапни линкови

Индонезија: Буш сениор и Клинтон допатуваа во Банда Ацех


Поранешните американски претседатели Џорџ Буш сениор и Бил Клинтон во рамки на турнејата низ земјите погодени од цунами катастрофата што се случи во декември, денеска ја посетија Индонезија. Тие пристигнаа во една од најпогодените области од цунамито Банда Ацех.. Двајцата поранешни претседатели се наименувани од Белата Куќа за координатори на помошта за настраданите подрачја од цунамито.
XS
SM
MD
LG