Достапни линкови

Киргистан: Протест на опозицијата за фер и демократски избори


Околу 300 луѓе протестираа денеска во главниот град на Киргистан, Бишкек, барајќи парламентарните избори што ќе се одржат на 27-ми овој месец да бидат фер и демократски. Протестите ги организираа неколку опозициони партии кои се залагаат и за слобода на печатот.
XS
SM
MD
LG