Достапни линкови

Пјонгјанг: Висок претставик на комунистичката партија на Кина во Северна Кореа


Висок претставник на Кинеската комунистичка партија денеска отпатува за Пјонг Јанг со цел да ја убеди Северна Кореја да се врати на преговорите за нејзината нуклеарна програма. Во меѓувреме, Северно-корејскиот амбасадор во Обединетите Нации изјави дека ќе се вратат на преговорите доколку Соединетите Држави им дадат безбедносни гаранции.
XS
SM
MD
LG