Достапни линкови

Загреб: Инагурација на хрватскиот претседател Стипе Месиќ


На инаугурацијата на хрватскиот претседател Стипе Месиќ во Загреб присуствуваат лидерите на сите земји од Западниот Балкан, меѓу кои и претседателот Бранко Црвенковски. неговиот втор манадат го доби по победата на кандидатот на ХДЗ на вториот круг избори одржани во минатиот месец.
XS
SM
MD
LG