Достапни линкови

Ерусалим: Израелскиот министер за одбрана нареди запирање на уривањето на куќите на Палестинците


Израелскиот министер за одбрана Саул Мофаз нареди да биде окончана политиката на уривање на куќите на радикалните палестинци одговорни за нападите против Израел. Оваа мерка доаѓа 9 дена по израелско – палестинскиот самит во Египет, но во соопштението на арммијата се наведува и дека политиката би можела да се промени доколку ситуацијата радикално се смени.
XS
SM
MD
LG