Достапни линкови

Вашингтон: Ирачките сили за 18 месеци ќе бидат подготвени за ги преземат безбедносните обврски


Американскиот секретар за одбрана Доналд Рамсфелд изјави дека ирачките сили за 18 месеци ќе бидат подготвени да ги превземат обврските за безбедноста во земјата. Тој сепак додаде дека тоа ќе зависи и од успешноста на справувањето со бунтовниците во Ирак.
XS
SM
MD
LG