Достапни линкови

Пјонганг: Неделава посета на висок претставник на Кинеската комунистичка партија


Висок претставник на Кинеската комунистичка партија неделава ќе ја посети Северна Кореја во рамките на напорите за продолжување на преговорите во врска со нејзината нуклеарна програма. Во Пекинг пак, престојуваат претставници на Соединетите Држави и на Јужна Кореја на консултации околу можноста од обновување на 6-партитните преговори.
XS
SM
MD
LG