Достапни линкови

Багдад: Главна цел на Ал Џафари – запирање на насилствата


Водечкиот кандидат за нов ирачки премиер Ибрахим Ал Џафари изјави дека негова главна задача ќе биде запирање на насилството во земјата. Џафари кој ја предводи партијата Дава, што е дел од шиитскиот обединет сојуз додаде дека американските сили би требало да останат во Ирак се додека е потребно да помогнат во ставањето крај на насилствата.
XS
SM
MD
LG