Достапни линкови

Ерусалим: Парламентот расправа за помошта на еврејските доселеници од Западниот Брег


Израелскиот парламент денеска треба да гласа за пакетот финансиска помош за околу осумте илјади еврејски доселеници кои до крајот на годинава треба да бидат евакуирани од Појасот Газа. Премиерот Ариел Шарон изјави дека овој план ќе биде спроведен и покрај заканите по неговиот што деновиве му ги упатија изараелските екстремисти.
XS
SM
MD
LG