Достапни линкови

Берлин: Посета на шефот на дипломатијата на Иран


Денешните разговори во Берлин меѓу шефовите на дипломатиите на Германија и на Иран Јошка Фишер и Камал Карзаи се очекува да бидат фокусирани врз иранската нуклеарна програма. Германија, заедно со Британија и Франција ја предводат Европската Унија во напорите да го убедат Иран да се откаже од оваа програма.
XS
SM
MD
LG