Достапни линкови

Кина: Најмалку 203 загинати во експлозија на гас во рудник


Најмалку 203 рудари загина, 13 се водат за исчезнати, а 22 - ца се повредени во вшерашната експлозија на гас во рудник на јаглен во северо-источна Кина. Ова е најголема рударска несреќа во поновата историја на Кина.
XS
SM
MD
LG