Достапни линкови

Багдад: Денеска конечните резултати од изборите


Конечните резултати од изборите во Ирак, што беа одржани на 30-ти минатиот месец ќе бидат објавени денеска, изјави Фарид Ајар, портпарол на ирачката Изборна Комисија. Тој соопшти дека Комисијата денеска ќе одржи состанок, по што подоцна во текот на денот ќе бидат објавени резултатите. Резултатите требаше да бидат објавени претходно, но соопштувањето беше одложено поради дополнителна проверка на одредени избирачки кутии.
XS
SM
MD
LG