Достапни линкови

Прага: Две третини од Чесите сметаат дека Грос треба да поднесе оставка


Две третини од чесите сметаат дека премиерот Станислав Грос треба да си поднесе оставка поради аферата со сомнителното купување стан во Прага и бизнисот на неговата сопруга, покажа истражувањето на јавното мислење. Премиерот Грос вчера во парламентот одговараше на прашањата на опозицијата во врска со сомнителните трансакции, но одби да си поднесе оставка.
XS
SM
MD
LG