Достапни линкови

Мосул: Посета на американскиот секретар за одбрана Доналд Рамсфелд


Американскиот секретар за одбрана Доналд Рамсфелд денеска ги посети американските војници во северно-ирачкиот град Мосул. Рамсфелд имаше средба и со претставници на ирачките безбедносни сили, кои се обучувани од американците, при што изјави дека тие треба да ја превземат одговорноста за справување со бунтовниците. Посетата на Рамсфелд беше ненајавена од безбедносни причини. Инаку, денеска во Багдад непознат напаѓач убил 9 лица пред една пекарница.
XS
SM
MD
LG