Достапни линкови

Вашингтон: Буш сака да ја зголеми помошта на САД за жртвите во цунами катастрофата


Американскиот претседател Џорџ Буш изјави дека сака да ја зголеми за шестотини милиони долари американската помош за жртвите од цунами катастрофата во Јужна Азија. Претходно Вашингтон вети триста и пеесет милиони долари. Ваквото зголемување треба да биде одобрено од Конгресот.
XS
SM
MD
LG