Достапни линкови

Киев: Виктор Јушченко во посета на источниот дел од Украина


Украинскиот претседател Виктор Јушченко денеска е во посета на источниот дел од земјата, регионот кој гласаше против него на претседателските избори. Донетск е родниот крај на Виктор Јанукович, кој загуби на изборите. Агенциите јавуваат дека многумина во овој крај се против Јушенки и поради тоа што тој како гувернер на Националната банка ги предводел реформите кои доведоа до затворење на многу рудници.
XS
SM
MD
LG