Достапни линкови

Европа: Студ низ цела Европа


Софија, Букурешт, Будимпешта и Белград изутрината беа најстудени главни градови во Европа со измерени минус 15 степени. Во Скопје беа измерени минус 13, а најтопли градови во Европа беа барселона и Лисабон со плус 5 односно 4 степени целзиусови.
XS
SM
MD
LG