Достапни линкови

Пекинг: Кинезите слават лунарна Нова година


Кинезите денеска ја слават својата лунарна нова година – година на петелот за која астролозите велат дека нема да биде катастрофална како претходната година на мајмунот, но оти светот нема да го одбегнат нови епидемии, земјотреси и секс скандали. Претседателот Ху Џин Тао порача единственост меѓу различните етнички групи, а честитки до него упатија претседателите на Соединетите Држави и Русија. Џорџ Буш и Владимир Путин.
XS
SM
MD
LG