Достапни линкови

Лондон: Блер оцени дека Иран е земја што го спонзорира тероризмот


Британскиот премиер Тони Блер оцени дека Иран е држава која го спонзорира тероризмот и го повика Техеран да го прифати барањата за прекинување на нуклеарните активности. Во обраќањето во британскиот парламентарен комитет, Блер изјави дека нема сомневање оти Иран го подржува тероризмот.
XS
SM
MD
LG