Достапни линкови

Копенхаген: Денеска општи избори


Во Данска денеска се одржуваат општи избори на кои се очекува победа на коалицијата на премиерот Андерс Расмунсен. Про-владината коалиција во кампањата истакнуваше дека ги остварила ветувањата за контрола на имиграцијата, подобрување на економијата и намалување на даноците.
XS
SM
MD
LG