Достапни линкови

Ријад: Заврши конференцијата на арапските лидери


Арапските лидери ја завршија 4-дневната конференција во Ријад со повик за формирање глобална анти-терористичка организација. Постигната е согласност и за серија безбедносни мерки за битка против тероризмот.
XS
SM
MD
LG