Достапни линкови

Мадрид: Истрага за труењето со гас на 18 лица во хотел


Шпанските власти покренаа истрага во врска со смртта на осумнаесет луѓе од труење со гас во еден хотел на планините во источниот дел на земјата. Според полицијата, труењето настапило како последица од истекнување на гасот од боцата која служела за загревање на просторијата.
XS
SM
MD
LG