Достапни линкови

Берн: Заложници во шпанскиот конзулат


Швајцарската полиција денеска го затвори просторот околу шпанскиот конзулат во Берн по известувањето за случај на земање заложници. Засега не се знае за колку заложници и за колку грабнувачи се работи. Неофицијално станува збор за еден грабнувач кој во заложништво држи едно или две лица.
XS
SM
MD
LG